Megbukott a minősítésen az iskola, ezután öngyilkos lett az igazgatónő
Öngyilkos lett egy igazgatónő Angliában miután iskolája elégtelen értékelést kapott a kormányzati minősítésen.
Öngyilkos lett egy igazgatónő Angliában miután iskolája elégtelen értékelést kapott a kormányzati minősítésen.
"Unokáim, testvéreim unokái, szomszédgyerekek és tanítványok egytől egyig arról számolnak be, hogy a tanárnéni/bácsi minősülős órája színpadi mutatvány volt, a legkevésbé sem hasonlított a hétköznapira" - olvasható a pedagógusminősítési rendszerről abban az olvasói levélben, amelyet a Független Tanerők Hangja nevű Facebook-csoport tett közzé.
Az intézményhez hasonlóan a pedagógusok és a vezetők önértékelését két év helyett ötéves ciklusokban kell elvégezni - mondta Szakál Ferenc Pál köznevelési szakértő.
Azoknak a tanároknak, akik a Pedagógus I. és Pedagógus II. kategóriák valamelyikébe szeretnének lépni, a hónap végéig kell feltölteniük az e-portfóliójukat.
November 30 - ezt a határidőt kell megjegyezniük azoknak a tanároknak, akik részt akarnak venni a minősítési eljáráson.
A tanárok 80 százalékának van több órája ebben a tanévben, mint az életpályamodell bevezetése előtt volt. A rendszer miatt túlterheltek a tanárok, a mesterpedagógusok helyettesítése miatt pedig még túlórapénzt sem kapnak.
Megnéztük, hogyan ellenőrzik 2014-től a tanfelügyelők a tanárok és igazgatók munkáját, illetve az iskolák működését. Összegyűjtöttük a legjobb mémeket, amelyek a tankönyvellátás államosításáról szóló törvény elfogadása kapcsán születtek, és bemutattuk a svéd, illetve a finn felsőoktatási rendszert. A hét hírei és cikkei.
Pedagógiai értékelés és korrekció, személyiség- és közösségfejlesztés, a Nemzeti alaptantervnek való megfelelés - ilyen szempontok alapján értékeli majd az iskolákat a tanfelügyelők. Az első dokumentumokat és a konkrét szempontokat múlt hét csütörtökön hozták nyilvánosságra.
Módszertani felkészültség, nyelvi igényesség, konfliktuskezelési stratégiák - többek között ezeket is vizsgálják majd a tanfelügyelők. Az "országos pedagógiai-szakmai ellenőrzéssel" kapcsolatos első dokumentumokat és a konkrét szempontokat csürtökön hozták nyilvánosságra.
Sokan kérdeztétek, hogy mit kell tartalmaznia a portfóliónak, amelyet a minősítési eljáráshoz kell összeállítani. Összegyűjtöttük, mit lehet tudni a tanári portfólióról.
Kik léphetnek magasabb fizetési kategóriába 2015-től? Milyen vizsgán kell átmenniük a többéves szakmai tapasztalattal és szakvizsgával rendelkező tanároknak? A legfontosabb tudnivalók.
Portfólió összeállítása és védése, óralátogatások, intézményi önértékelés - ebből áll a minősítési eljárás, amelyen a pedagógus-életpályamodell szeptember 1-jei bevezetése értelmében minden - magasabb fizetési fokozatba lépő - tanárnak át kell esnie. Lépésről lépésre az eljárásról.
Egyre több cég érez rá a tanárok portfóliójában rejlő üzleti lehetőségre: továbbképzéssel és e-learninggel foglalkozó cégek is kínálnak tananyagokat, sablonokat, képzéseket. Az életpályamodell bevezetése miatt ugyanis minősítő vizsgát kell tenniük azoknak a pedagógusoknak, akik magasabb fizetési kategóriába szeretnének lépni, ennek része a portfólió elkészítése is.
Ezen a héten megnéztük, mely napokon nézhetitek meg ingyenesen az egyes múzeumok állandó kiállításait, ha még nem múltatok el 26 évesek. Bemutattuk azokat a vizsgákat, amelyeken a tanárjelölteknek, illetve azoknak kell túlesniük, akik többéves szakmai tapasztalattal a pedagógus I. kategóriába kerültek. Összegyűjtöttük azokat a honlapokat is, amelyekkel a legnépszerűbb nyelvvizsgákra készülhettek. A hét hírei és cikkei.
A felvételizőknek, a pályakezdőknek és a többéves szakmai gyakorlattal rendelkezőknek is vizsgázniuk kell, ha a tanári pályára készülnek, vagy magasabb fizetést szeretnének kapni. Ki mikor vizsgázik? Mi az a portfólió? Hány vizsgán kell átmenni a felvételizől a pedagógus 2 fokozat megszerzéséig? Kisokos tanároknak.
Lehet, hogy hamarosan a kukában landol a felsőoktatási intézményeket négy kategóriába osztó Klinghammer-féle felsőoktatási stratégia nagy része. Megnéztük, milyen portfóliót kell összeállítaniuk azoknak a tanároknak, akik magasabb fizetési kategóriába szeretnének kerülni. Cikksorozatunkban ezúttal a BME és az ELTE lágymányosi campusának közelében lévő olcsó éttermeket mutattuk be, de olvashattatok a 2014-es pontszámítási szabályokról és a kötelező közösségi munkáról is. A hét hírei és cikkei.
Portfóliót kell készíteniük azoknak a tanároknak, akik magasabb fizetési kategóriába szeretnének kerülni. A többéves tapasztalattal és szakvizsgával rendelkezők 2014. április 30-ig jelentkezhetnek minősítő vizsgára, eddig kell feltölteni a portfóliót is: megnéztük, milyen dokumentumokat kell tartalmaznia.
A Gimnáziumok Országos Szövetsége (GOSZ) bizonyos feltételekkel támogatja a pedagógus életpályamodell koncepcióját, de néhány pontot aggályosnak, javítandónak ítél meg. A gimnáziumi vezetőket tömörítő szervezet a minősítést nem tartja kellően kidolgozottnak és kifogásolja, hogy kimaradt a modellből az intézményvezetői pálya.
Elfogadhatatlannak tartja a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) a pedagógus-életpályamodell koncepciójában szereplő, tervezett minősítési rendszert. Szerintük a koncepció indokolatlan különbséget tesz az óvodapedagógusok, tanítók és a tanárok között.